Yeni Nesil 'Hellboy'dan Yeni Görsel Var

Sinema     27.11.2018 14:55:23
. Yeni Nesil 'Hellboy'dan Yeni Görsel Var


Hellboy: Rise of the Blood Queen'den yeni görüntü geldi. Gelen yeni karede koşmakta olan Hellboy'u görüyoruz. İkonik silahını beline yerleştirmiş olan karakter, paltosu ve haçlı kolyesiyle alıştığımız görüntüsünü korumaya devam ediyor. Stranger Things'in Jim Hopper'ı olarak tanınan Amerikalı oyuncu David Harbour'un canlandırdığı karakterin, Hellboy'un ilk beyaz perde uyarlamasını hayata geçiren Oscar ödüllü yönetmen Guillermo del Toro'nun vizyonundan bolca ilham alınarak şekillendirildiği su götürmez bir gerçek.

Senaryosunu ve yönetmenliğini üstlendiği Cehenneme Bir Adım ve Doomsday filmlerinden aşina olduğumuz Neil Marshall'ın yönetmen koltuğunu üstleneceği yeniden uyarlamanın senaryosunda, çizgi romanların yaratıcısı Mike Mignola ile birlikte Haunted yazarı Andrew Cosby ve Buffy The Vampire Slayer dizisinin senaristi Christopher Golden'ın imzası bulunuyor.

American Honey ile yıldızı parlayan genç oyuncu Sasha Lane'in artık çocuk sahibi olamayacaklarını öğrenen periler tarafından kaçırılarak kendi çocuklarıymış gibi büyüttükleri ve bu süreçte kimi güçler kazanmasına sebep oldukları Alice Monaghan'ı canlandıracağı yeni uyarlamada, daha bir bebek iken cehennemden dünyaya geçiş yapan Hellboy'u evlatlığı olarak alan sevgi dolu Professor Trevor Bruttenholm nam-ı diğer Professor Broom'a ise Deadwood ve American Gods'tan tanıdığımız, Altın Küre ödüllü Ian McShane hayat verecek. Paranormal Araştırma ve Savunma Bürosu'nun kendisine yapılan lanet sonucu jaguara dönüşebilen dayanıklı askeri olan Binbaşı Ben Daimio rolünde ise Daniel Dae Kim karşımıza çıkacak.

Filmin kötüsü olarak, Blood Queen rolünde Resident Evil ile doğaüstü güçlerden hiç de korkmadığını bizlere ispat etmiş olan Milla Jovovich karşımıza çıkacak. Blood Queen karakterinin çizgi romanlarda "Queen of Blood" olarak bilinen Nimue karakteri olup olmadığı henüz belirsizliğini koruyor. Kral Arthur dönemi karakteri Nimue Hellboy'u düşman Gruagach'a getirmek için diriltilmiş ve Hellboy onunla savaşmak için ölü bir şövalye ordusunu uyandırmıştı. Ancak Nimue yenildiğinde Hellboy'u da beraberinde cehenneme sürüklemişti.

Yönetmeninin, orijinal seriden çok daha karanlık ve kanlı olacağını söylediği "Hellboy: Rise of the Blood Queen" Amerika'da 12 Nisan 2019 tarihinde seyircilerle buluşacak. Filmin ülkemizdeki vizyon tarihi hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

beyazperde.com

Yorumlar