Xiaomi Mi 9 ve Mi Mix 4 için bomba iddia!

Teknoloji     30.12.2018 14:45:04
. Xiaomi Mi 9 ve Mi Mix 4 için bomba iddia!

Xiaomi, 2019 yılında piyasa süreceği amiral gemisi modelleriyle adından bir hayli söz ettirmeyi hedefliyor. Bugünkü gelişmeye göre, Xiaomi Mi 9 ve Xiaomi Mi Mix 4 hakkında önemli bilgiler gün yüzüne çıkartıldı.

İşte, detaylar!

Xiaomi Mi 9 ve Xiaomi Mi Mix 4 kamera özellikleri ile büyüleyecek!
Xiaomi Mi 8 ve Xiaomi Mi Mix 3 modelleriyle ön plana çıkmayı başaran teknoloji devi, 2019 yılında piyasa süreceği amiral gemisi modelleri üzerindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Xiaomi'ye yakın kaynaklarca aktarılan bilgilere göre, Xiaomi Mi Mix 4‘ün ve Xiaomi Mi 9′un Snapdragon 855 işlemcisinden gücünü alacak.

Xiaomi Mi 9 ve Xiaomi Mi Mix 4

Aktarılan bilgiler doğrultusunda, her iki modelde de üçlü arka kamera kurulumuna yer verecek olan Xiaomi'nin söz konusu bu telefonlarda 48 Megapiksel değerinde bir ana kamera da kullanması ön görülüyor.

Bunun haricinde ise, Xiaomi Mi Mix 4′ün kamera özellikleriyle ön plana çıkacağını da görmekteyiz. Paylaşılan raporlara göre, Mi Mix 4′de periscop lense yer verilecek. Bu lens sayesinde kullanıcıların Mi Mix 4 ile birlikte yüksek oranda optik yakınlaştırma gerçekleştirebilecek.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz gün Oppo 10x zoom teknolojisi üzerinde Ar-Ge çalışmalarını yürüttüğünü siz değerli okurlarımıza aktarmıştık. Henüz geliştirilme aşamasında olan bu teknoloji ile birlikte, telefonların kayıpsız bir şekilde tam 10 kat yakınlaştırma yapabilmesi sağlanacak.

Xiaomi Mi Mix 4‘de de benzer bir teknolojinin yer almayı bekleniyor. Şimdilik Mi Mix 4 ile tüm bildiklerimiz bunlarla sınırlı olduğunu da özellikle belirtelim.

Xiaomi Mi 9 özellikleri neler sunacak?

GizmoChina tarafından aktarılan bilgilere göre, 2019'un ilk çeyreğinde tanıtılacağı belirtilen Mi 9 modelinin, geçtiğimiz saatlerde lanse edilen Snapdragon 855 işlemcisinden gücünü alacak. Bununla birlikte son yılların trendi haline gelen çoklu kamera kurulumuna da ev sahipliği yapacak olan, Xiaomi Mi 9‘da 48 MP ana kamera olmak üzere toplamda üç adet arka kamera yer alacak.

Xiaomi Mi 9

Bunun haricind Mi 9 modelinin, 6 veya 8 GB RAM kapasitesi ile satışa sunulacağı da ön görülüyor. Burada en dikkat çeken detay ise, Mi 9 modelinin 10 GB RAM'lı özel bir versiyonuyla da gelecek olması. Tıpkı Xiaomi Mi Mix 3 modellerinde olduğu gibi benzer bir strateji izleyecek olan teknoloji devi, akıllı telefon pazarında rakiplerini her konuda geride bırakmak istiyor.

Raporda paylaşılan diğer detaylarda ise, Mi 9 modelinin AMOLED bir ekranın üzerine kurulacağı belirtiliyor. Ayrıca, söz konusu amiral gemisinde ekranın altına entegre edilmiş bir parmak izi okuyucusu da kullanıcıları karşılayacağı da özellikle vurgulanıyor.

Yorumlar