'Sadık Dostum' Klibinde Dostlarımızı Saklama Zamanı!

Sinema     10.01.2019 12:09:31
. 'Sadık Dostum' Klibinde Dostlarımızı Saklama Zamanı!

İnsanların en sadık arkadaşı köpekleri konu edinen "Sadık Dostum" filminden bir sahne yayınlandı. "New Friends" isimli sahneyi içeren video klipte bir hastane ziyaretinde bulunan ve baş kahramanımız olan köpeğin, hastanede kalanlarla iyi anlaştığı görülünce onu orada tutmak için doktordan sakladıklarını görüyoruz. Bu hastanede köpeğin can dostu Lucas'ın çalıştığı anlaşılınca, ziyaretin nedeni çözülmü oluyor.

Sadık Dostum, sahibini bulmak için 400 mil yol kat eden bir köpeğin hikayesini konu ediyor. Sevimli bir köpek yavrusu olan Bella'yı terk edilmiş bir binada bulan Lucas, ne yapacağına karar veremez. Yavru köpeği tek başına bırakmak istemeyen Lucas, onu eve götürmek ister ancak annesi ile birlikte yaşadığı evin sahibi, eve köpek sokmaya izin vermez. Bella'yı bırakacak yer bulamayan Lucas çareyi köpeği gizlice eve sokmakta bulur. Sevimli köpek yeni evinden oldukça mutludur ve kısa sürede ailenin bir parçası haline gelir. Ancak onu komşulardan saklamak gün geçtikçe zorlaşır. Lucas, Bella'yı evde daha fazla saklayamayınca büyük bir risk alır. Gazilerin kaldığı bir hastanede çalışan genç adam, Bella'yı hastanede saklamaya başlar. Sevimli köpek Bella burada da herkesin neşe kaynağı olur. Ancak Bella bir kontrol sırasında yakalanınca, ne yapacağına karar veremeyen Lucas'ın onu koruyucu bir aileye göndermekten başka çaresi kalmaz. Bu zorunlu ayrılık ikisini de derinden etkiler. Kilometrelerce uzağa gönderilen ve sahibinden ayrı kalmak istemeyen sevimli köpek, kilometrelerce uzakta evine geri dönmek için tehlikeli bir yolculuğa atılır.

A Dog's Way Home filmi W. Bruce Cameron'ın aynı isimli New York Best Seller romanından uyarlandı. Film, Jurassic World: Fallen Kingdom'ın yıldız oyuncusu Bryce Dallas Howard'ın seslendirdiği Bella isimli köpeği odağına alıyor. Bella'nın arkadaşı Lucas'ı ise genç oyuncu Jonah Hauer-King canlandırıyor. Filmde Bryce Dallas Howard ve Jonah Hauer-King'e X-Men Apocalypse ve X-Men: Dark Phoenix filmlerinin Storm'u Alexandra Shipp; Twin Peaks, Böcek, Frida, Çifte Tehlike gibi yapımlardan tanıdığımız Ashley Judd; Edward James Olmos, Barry Watson, Wes Studi gibi isimler eşlik ediyor. A Dog's Way Home'un yönetmen koltuğuna Dolphin Tale, Sayı Kralı Buddy gibi filmleriyle tanıdığımız Charles Martin Smith otururken, filmin senaryosunu romanın yazarı W. Bruce Cameron ile birlikte Cathryn Michon kaleme alıyor.

Sadık Dostum filminin ülkemizdeki izleyicilerle ne zaman buluşacağı henüz belli değil.


beyazperde.com

Yorumlar