OnePlus 3 ve OnePlus 3T için güncelleme müjdesi!

Teknoloji     18.04.2019 13:57:07
. OnePlus 3 ve OnePlus 3T için güncelleme müjdesi!

OnePlus firmasının 2015 model amiral gemisi olan OnePlus 2, söz verilenden daha erken bir şekilde güncelleme almayı bırakmıştı. Android Lollipop ile dağıtılmaya başlanan cihaz, Android Marshmallow güncellemesini de almıştı. Fakat söz verilmesine rağmen OnePlus 2T, Android Nougat güncellemesini almadı. Bunun üzerine kullanıcılar eleştiri oklarını OnePlus'a yöneltti. Durumdan bir ders çıkarmışa benzeyen OnePlus, OnePlus 3 ve OnePlus 3T için Android Pie sürümünü getiriyor. OnePlus güncelleme ile kullanıcıları mutlu edeceğe benziyor.

OnePlus güncelleme konusunda Pixel ile yarışıyor!
Şirket, geçtiğimiz günlerde OnePlus 3 ve OnePlus 3T için test kullanıcıları aramaya başladı. Sürüm öncelikli olarak bu test kullanıcılarına kapalı beta olarak sunulacak. Kapalı beta programının başarılı bir şekilde tamamlanması halinde, halka açık beta kullanıcıların hizmetine sunulacak. Ardından kullanıcılar tam sürüm olarak OxygenOS 9 ile güncellenmiş sürümü kullanabilecekler.

Pixel serisi cihazlar hariç, Android cihazlar en fazla 2 Android güncellemesinden yararlanıyor. OnePlus 3 ve 3T ise bunlar arasında bir istisna olmayı başararak 3 güncelleme almayı başaracak. Böylece cihaz Pixel serisi hariç, 2016'dan beri desteklenen ilk cihaz olacak.

Söz konusu kapalı beta sürümü güncellemesi, Nisan 2019 tarihli güvenlik yamasını da beraberinde getiriyor. Siz de güncellemeyi yüklemek isterseniz bunu bir OTA güncelleme olarak almayacağınızı belirtmek isteriz. Kapalı beta sürecine katılmak için söz konusu Android Pie sürümünü manuel olarak cihazınıza yüklemeniz gerekecektir. Ayrıca söz konusu güncelleme beta sürecinde olduğundan sürümde hatalar ve kararlılık sorunları olabilir.

Yorumlar