Melis Sezen, Leke dizisini adeta kendisine çağırmış!

Televizyon     20.04.2019 10:16:25
. Melis Sezen, Leke dizisini adeta kendisine çağırmış!

Kanal D ekranlarında yeni başlayan Leke dizisi salı günleri ekrana gelmekte. Dizide Burak Sevinç ile Melis Sezen başrolde yer alıyor. İlk bölümü reytinglerde beklentilerin altında kalan Leke dizisinde Yasemin karakterine Melis Sezen hayat veriyor.

Leke dizisinin Yasemin'i Melis Sezen, “Böyle bir rol gelir diye işaret dilini önceden öğrenmiştim” şeklinde konuştu.

Kanal D'nin, yapımını Tims&B Productions'ın, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar'ın üstlendiği yeni dizisi “Leke”de Melis Sezen ve kardeşini canlandıran Kerim Tuna Kaba'nın işaret dilini kusursuz kullanmaları dikkat
çekti.

Dizide, işitme engelli kardeşine hayatını adayan Yasemin'i canlandıran Melis Sezen, yayınlanan ilk bölümle izleyenlerin beğenisini kazandı. Kardeşi Murat'la kurduğu özel bağ ile ekran başındakilerin gönlünü fetheden
Sezen'in işaret dilini öğrenme süreci ile ilgili ilginç hikayesi ortaya çıktı.

Medya ve Görsel Sanatlar 3. sınıf öğrencisi olan Melis Sezen, henüz Leke dizisinde rol alacağı belli değilken, bir yıl önce okulunda kendi isteği üzerine işaret dili dersi aldığını söylüyor.

“İşaret Dili Kullanmam Gerektiğini Öğrenince Havalara Uçtum”

Melis Sezen bu süreci şöyle anlatıyor; “Okulumda geçen dönem seçmeli olarak işaret dili dersi başlamıştı. O dünyayı tanımak, iletişim halinde olmak için bu dersi almayı istemiştim ama sınıf dolu olduğu için kapanmıştı. Ben de hocamla görüşerek bir yandan oyunculuk yaptığımı, işaret diline özel ilgim olduğunu, ‘bir gün karşıma böyle bir rol gelir, ben de işaret dilini kullanabilirim' demiştim ve hocamı ikna etmiştim. Bir dönem boyunca işaret dili eğitimi aldım. Sonrasında bu proje geldi ve rolü okuyunca Yasemin'i çok sevdim, işaret dili kullanmam gerektiğini öğrenince havalara uçtum. Çok mutlu olmuştum. Evrene göndermişim.”

Yönetmenliğini Metin Balekoğlu'nun senaryosunu Yıldız Tunç'un paylaştığı “Leke”, her Salı saat 20.00'da Kanal D'de.

Yorumlar