Galaxy Fold ekran sorunu ile ilgili ilk açıklama geldi!

Teknoloji     18.04.2019 14:09:59
. Galaxy Fold ekran sorunu ile ilgili ilk açıklama geldi!

Bu hafta içinde ülkemiz topraklarında tanıtılan katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, tüm dünyada belirli sayıda kişiye dağıtıldı. Kısa bir süre sonra Galaxy Fold ekran sorunu ile gündeme geldi. Çıkan fotoğraflar, ekranın dayanıklılığı konusunda herkesi şüpheye düşürdü. Güney Koreli teknoloji devi de bunun için hızlıca harekete geçti.

Samsung'tan açıklama!

Kapsamlı bir ön inceleme videosu yayınladığımız katlanabilir telefon, yurtdışındaki test editörlerinin ekranda yaşadığı problemlerle gündeme geldi. Paylaşılan görsellerde telefon ekranının ya tamamının ya da yarısının çalışmadığı ortaya çıktı. Henüz kaynağı belli olmayan problem için Samsung da kolları sıvadı.

Samsung, verilen örneklerdeki ana ekran problemini incelemeye aldıklarını açıkladı. Bunun sebebini belirleyeceklerini söyleyen şirket, sonucu ilerleyen günlerde açıklayacak.

Galaxy Fold ekran sorunu ile ilgili bazı tahminler bulunuyor. Bunlardan biri ekran içinde hatalı yerleştirilmiş bir menteşenin baskı yapabiliyor olması. Bir diğer ihtimal ise cihaz ekranı üstündeki koruyucu plastik tabakanın çıkarılmış olması.

Samsung yayınladığı açıklamada, ortaya çıkan bazı fotoğraflarda ekranın üst katmanının ekrana zarar verecek şekilde çıkarıldığını bildirdi. Şirket, koruyucu tabakayı kaldırmanın hasara neden olabileceğinin altını çizdi. Güney Koreli teknoloji devinin yeni hamlesi, telefon ile ilgili önemli bilgileri müşterilerine açık bir şekilde anlatmak olacak.

Yorumlar