Eski Apple yöneticisine bükülen iPad gitti!

Teknoloji     30.12.2018 14:48:52
. Eski Apple yöneticisine bükülen iPad gitti!

Apple'ın bükülme sorunlarıyla başı ağrımaya devam ediyor. En son 4 yıl önce aynı problemi yaşayan Apple şimdi ise iPad Pro ile bükülme sorunu yaşıyor. Hatta iş o kadar ciddi ki eski Apple yöneticisi bile iPad'ini iade ettiğini açıkladı.

Apple'ın iPad Pro bükülme sorunu ile başı dertte!
Apple, Steve Jobs'un mükemmeliyetçi ilkeleri sayesinde teknoloji dünyasının en kaliteli marklarından birisi olarak görülürdü. Ancak aradan geçen yıllar bu ilkede biraz sapma payının yükseldiğini ortaya koyuyor.

İlk olarak 2014 yılında iPhone 6 ve 6 Plus modellerinde karşımıza çıkan bükülme sorunu hızlıca çözülmüş ve ertesi yıl 6s ailesinde daha güçlü bir alüminyum kullanılarak sorun çözülmüştü. Ancak görünen o ki Apple bu durumdan gerekli dersi almamış.

2018 yılında piyasaya çıkan yeni iPad Pro sunduğu özelliklerle göz doldursa da maalesef bükülme sorunuyla başı büyük bir belada. Birçok kullanıcı iPad Pro bükülme sorunuyla başbaşa kalsa da bazı kullanıcılarda daha olay başına gelmeden ürünü iade etme yolunu seçiyor. Zira Apple söz konusu durum için yaptığı açıklamada ise isterseniz para isterseniz ürün değişimi yapabileceğini açıklamıştı.


Apple'ın eski Pazarlama Müdürü Michael Gartenberg ise bükülme sorunu yüzünden iPad Pro'yu iade ettiğini Twitter üzerinden açıkladı. Apple'ın marka değerini zedelediğini söyleyen eski yönetici, markanın kalite standartlarında böyle bir şeyin olmasına izin vermemesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca yine Twitter üzerinden paylaştığı gönderide bazı monitörlerde ölü pikseller çıktığını ve Apple'ın bu sorunu kabul etmediğini belirtti. Bunun da Apple'ın kalite kontrol departmanının görevini iyi yapmadığından kaynaklandığını iddia etti.

Bakalım Apple yaşadığı ikinci bükülme krizinden nasıl kurtulacak?

Yorumlar