Emma Thompson'lı 'Gece Kuşu'ndan Altyazılı Fragman!

Sinema     05.08.2019 16:59:46
. Emma Thompson'lı 'Gece Kuşu'ndan Altyazılı Fragman!

Feminist temalı komedi filmi "Gece Kuşu"ndan altyazılı fragman paylaşıldı. Orijinal adıyla Late Night filmi, senarist ekibi tamamen erkeklerden oluşan bir talk show sunucusunun ekibine bir kadını dahil etmeye çalışmasını konu ediniyor. Filmin başrolünde ise Emma Thompson ve Mindy Kaling bulunuyor.

Gece Kuşu, kadın düşmanı olmakla suçlanan gece yarısı talk show programı sunucusu Katherine Newbury'nin hikayesini konu ediyor. Katherine Newbury, gece yarısı talk show programının öncüsü ve efsanevi isimlerinden biridir. Kariyerinin zirvesinde olan Newbury, kadınlardan nefret eden bir kadın olmakla suçlanmaktadır. Hakkındaki iddiaların başarısına gölge düşürmesini istemeyen Katherine Newbury, çıkan söylentilerin doğru olmadığını kanıtlamaya karar verir. İnsanlara, kadınlardan nefret etmediğini göstermek isteyen Newbury, tamamı beyaz ve erkeklerden oluşan ekibine, kadın bir çalışan dahil etmeye karar verir. Yazarlar ekibine kadın sesi eklemek isteyen Newbury, yapılan çeşitli görüşmelerin ardından siyahi bir kadın olan ve daha önce bir kimya tesisinde kalite kontrolü yapan Molly'yi işe alır. Yeni işi için oldukça heyecanlı olan Molly, ofiste sadece çeşitlilik getirmek için bulunmadığını kanıtlamak için var gücüyle çalışır. Newbury, başlarda Molly'nin varlığından rahatsız olsa da, Molly'nin ünlü sunucunun gittikçe düşen reytinglerini yükseltmek ve kariyerini canlandırmak için verdiği çaba iki kadının birbirlerine git gide ısınmasına neden olur.

Yurt dışında ilk kez Sundance Film Festivali'nde gösterime sunulan Late Night, ülkemizde vizyona girmeye hazırlanıyor. Nisha Ganatra yönetmenliğindeki Late Night filmi, ayrıca Amazon üzerinden gösterime sunulmuştu. Zamanda Kıvrılma, Ocean's Eight, The Mindy Project, The Office gibi yapımların yıldız ismi Mindy Kaling ile Sense and Sensibility, Saving Mr. Banks, Love Actually, Howards End gibi yapımlardan tanıdığımız usta oyuncu Emma Thompson, komedi türündeki Late Night'ın başrolünü üstleniyor. Onlara eşlik eden isimler arasında Suicide Squad, The Mindy Project, Neighbors, Disaster Movie gibi yapımlardan hatırladığımız Ike Barinholtz; Milk, This Is Us, American Horror Story gibi yapımlarda karşımıza çıkan Denis O'Hare, iki Oscar adaylığı bulunan John Lithgow, Amy Ryan, Max Casella, Faith Logan gibi isimler bulunuyor.

Gece Kuşu'nun ülkemizdeki izleyicileriyle 16 Ağustos'ta buluşması bekleniyor.

 

peyazperde.com

Yorumlar