'Dört Köşeli Üçgen'den Poster Var

Sinema     20.06.2018 15:37:27
. 'Dört Köşeli Üçgen'den Poster Var

Dört Köşeli Üçgen'den ilk poster yayınlandı. Ödüllü film sinema, müzik, resim ve edebiyatın duayen isimlerinden Mehmet Güreli'nin "Gölge"den sonraki ikinci uzun metraj sinema filmi.

6. Uluslararası Kayseri Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Görüntü Yönetmeni ve Jüri Özel ödüllerini kazanan film, Güreli'nin aynı zamanda dayısı olan ünlü yazar Sâlâh Birsel'in aynı adlı romanından uyarlanıyor.

Ülkü Duru, İştar Gökseven, Kaan Çakır, Emre Altuğ, Mehmet Esen, Sezgi Mengi, Alper Saldıran, Şencan Güleryüz, Gökçer Genç, Pınar Tuncegil, İlyas Özçakır ve birçok önemli ismi kadrosunda bulunduran film,iflah olmaz bir gözlemcinin hikâyesini anlatıyor. Başrolünde Mustafa Dinç'in yer aldığı filmin senaryosunu Görkem Yeltan üstlenirken, filmin müziklerinde de Güreli'nin imzası var.

Bir tütün deposunda çalışan "Gözlemci", hemen hemen herkesi ve her şeyi görüp izlemeyi, bütün ayrıntıları öğrenmeyi kendine ilke edinmiştir. Aslında işi bekçilik yapmak olsa da, herkes tarafından "Gözlemci" diye çağırılmaktadır. Gözlemlerini kullanması ise hayatını bir hayli zorlaştırmaktadır. Çünkü kimse gözlemlerini ulu orta söyleyen, rahatlıkla kullananları sevmez...

"Dört Köşeli Üçgen" 27 Temmuz'da sinemalarda olacak.

Yorumlar